Rolety materiałowe

Czyszczenie rolet materiałowych powinno odbywać się na sucho, kurz z tkaniny można strzepnąć lub zebrać odkurzaczem. Punktowe zabrudzenia można usunąć gumką do ścierania bądź też zeskrobać.
Tkaniny rolet nie są przystosowane do czyszczenia na mokro jednak gdy nie ma już nic do stracenia można spróbować przetrzeć zabrudzoną tkaninę miękką wilgotną ściereczką zwilżoną w roztworze lekkiego detergentu lub musnąć wacikiem zwilżonym spirytusem salicylowym. Trzeba się jednak liczyć z tym, że przy intensywnym kolorze rolet może w tym miejscu powstać nieznaczne odbarwienie, a impregnacja tkaniny może ulec uszkodzeniu.

Zabrudzenia tkanin roletowych można znacznie ograniczyć przez zastosowanie moskitier, które zatrzymują nie tylko owady, ale też kurz i pyłki roślinne.

Mechanizmy rolet są bezobsługowe i nie wymagają konserwacji.

Obudowy rolet w kasecie można przecierać płynem do mycia okien, należy jednak uważać żeby nadmiar płynu nie wciekał do wnętrza kasety i nie wsiąkał w tkaninę.

Odradzany jest samodzielny demontaż rolet. W przypadku remontów dobrze jest zabezpieczyć zwiniętą roletę kawałkiem folii przyklejając ją do ramy nad i szyby pod roletą.


Rolety rzymskie
Tkaniny rolet rzymskich można z łatwością zdemontować z mechanizmu. Należy oderwać górną część tkaniny, która jest przymocowana do mechanizmu na taśmie rzepowej i wypleść sznurki z tyłu tkaniny. Następnie należy z tuneli wysunąć pręty usztywniające i obciążnik. Tkaninę można oddać do pralni chemicznej bądź wyczyścić samodzielnie zgodnie z zaleceniami producenta.

Mechanizm sterujący jest bezobsługowy.


Żaluzje
Czyszczenie żaluzji aluminiowych i drewnianych powinno odbywać się na sucho przy pomocy odkurzacza lub miotełki do kurzu. Odradza się zanurzanie żaluzji w wodzie czy choćby spłukiwanie - znacznie skraca to ich żywotność. Mechanizmy sterujące pochyleniem lamel można smarować np. oliwą techniczną w przypadku skrzypienia lub utrudnionego przekręcania.


Verticale
Czyszczeniem verticali zajmujemy się profesjonalnie od 20 lat, wykonujemy także impregnację tkaniny, aby zabezpieczyć ją przed zabrudzeniem i zakurzeniem.
W cenie usługi dokonujemy drobnych napraw i przeglądów.
Ciężko rozsuwające się verticale można smarować lekkimi smarami w sprayu wpuszczając je w szczelinę w szynie sterującej. Należy przy tym uważać żeby wyciekający smar nie poplamił tkaniny, można ją osłonić folią lub po prostu wypiąć z haczyków.


Plisy
Plisy to jedyny system który w przypadku większości tkanin można w całości czyścić na mokro. Plisę należy zdemontować z okna, wypiąć dolną i górną listwę z zatrzasków albo zsunąć plastikowe uchwyty w odwrotnym kierunku niż wskazuje strzałka> następnie spłukać w przygotowanej 30 stopniowej kąpieli wodnej z lekkim detergentem. Po spłukaniu należy strząsnąć resztki wody i plisę odwiesić na okno. Plisę należy suszyć złożoną, od czasu do czasu rozsuwając tkaninę.
Możliwości prania plis nie należy wykorzystywać zbyt często, w zupełności wystarczy to zrobić raz na 2 - 3 lata.
Plisy są wykonane z wysokiej jakości tkanin impregnowanych, co chroni przed wnikaniem kurzu w tkaninę. Impregnacja zapobiega również elektryzowaniu się tkaniny dzięki czemu tkanina nie przyciąga kurzu. Do regularnego czyszczenia wystarczy odkurzacz lub miotełka do kurzu.


Moskitiery
Moskitiery dobrze jest demontować na sezon jesienno - zimowy. W przypadku moskitier ramkowych czy drzwiowych nie nastręcza to większych trudności. Moskitiery można spłukiwać letnią wodą z detergentem. Przechowywać okryte folią w ciepłym i suchym miejscu.

Takie postępowanie zapewni trwałość okleinowanych profili moskitier i siatki.

  Oferujemy doradztwo  i  montaż:Oferta:
Typ:
Region:
Miasto/Fraza:
Rynek:
Pow. [a/m2]:
-
Cena:
-
lub
Numer oferty:
Agencja Nieruchomości Broker
Adres Biura: ul. Rejtana 53A/201
335-326 Rzeszów
Budynek "RESPAN", II piętro, lok.
nr. 201
Tel: 17 852 47 67
Tel: 17 230 59 59
Tel. kom.: 601 538 400
Email:
biuro@broker.rzeszow.pl
Strona Główna | O nas | Kredyty | Kontakt